Powiat Dzierżoniowski


Szukaj w serwisie:

Strona startowa Aktualności edukacja, kultura i sport, Aktualności i wydarzenia, Galeria zdjęć, Imprezy sportowe

Znamy zwycięzców Dobrocińskich Przełajów

Otwarte Jesienne Biegi Przełajowe Strefy V i VI (powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski i ząbkowicki) odbyły się 20 września w Dobrocinie.

Dobrocińskie Przełaje to impreza ciesząca się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. W tym roku wzięło w niej udział ponad 250 osób.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Kategoria: DZIEWCZĘTA rocznik 2008 – 2009
1. miejsce: Julia Kuska (SP w Lutomi Dolnej)
2. miejsce: Olimpia Dudek (ZS-P w Mościsku)
3. miejsce: Marika Rudnicka (SP w lutomi Dolnej)

Kategoria: CHŁOPCY rocznik 2008 – 2009
1. miejsce: Oskar Rudnicki (SP w Lutomi Dolnej)
2. miejsce: Marek Zieliński (ZS-P Mościsko)
3. miejsce: Hubert Mikołajczyk (SP w Lutomi Dolnej)

Kategoria: DZIEWCZĘTA rocznik 2006 – 2007
1. miejsce: Amelia Kielar (Jedlina Zdrój)
2. miejsce: Lena Magdziarczyk (Szczawno Zdrój)
3. miejsce: Wiktoria Nowacka SP 23 w Wałbrzychu)

Kategoria: CHŁOPCY rocznik 2006 – 2007
1. miejsce: Bożydar Łaszczuk (Radków)
2. miejsce: Jonasz Lewandowski (Kłodzko)
3. miejsce: Tomasz Piękoś (SP w Woliborzu)

Kategoria: DZIEWCZĘTA rocznik 2004 – 2005
1. miejsce: Roksana Niedziałkowska (SP w Lutomi Dolnej)
2. miejsce: Weronika Bykowska (Radków)
3. miejsce: Urszula Krupa (Kłodzko)

Kategoria: CHŁOPCY rocznik 2004 – 2005
1. miejsce: Szymon Kawiński (SP w Mokszeszowie)
2. miejsce: Kacper Gawron (SP 23 w Wałbrzychu)
3. miejsce: Przemysław Byszko (Radków)

Kategoria: DZIEWCZĘTA rocznik 2002 – 2003
1. miejsce: Karolina Malinowska (SP Witoszów)
2. miejsce: Anna Drożdż (SP Witoszów)
3. miejsce: Anna Natanek (SP w Lutomi Dolnej)

Kategoria: CHŁOPCY rocznik 2002 – 2003
1. miejsce: Krystian Bryła (Nowa Ruda)
2. miejsce: Mateusz Zięba (SP Pszenno)
3. miejsce: Bartosz Polak (Kłodzko)

Kategoria: CHŁOPCY rocznik 2000 – 2001
1. miejsce: Adam Gruda (Nowa Ruda)
2. miejsce: Marek Bykowski (Radków)
3. miejsce: Grzegorz Piasecki (Nowa Ruda)

Kategoria: DZIEWCZETA rocznik 1998 – 1999
1. miejsce: Małgorzata Ignaszak (ZSiPKZ Bielawa)
2. miejsce: Barbara Puczek (ZSiPKZ Bielawa)
3. miejsce: Irena Podawca (ZSiPKZ Bielawa)

Kategoria: CHŁOPCY rocznik 1998 – 1999
1. miejsce: Paweł Prask (ZS w Wałbrzychu)
2. miejsce: Jakub Chwistek (LKS „Gryf” Burkatów)
3. miejsce: Kacper Dratwa (III LO w Świdnicy)

Kategoria: MĘŻCZYŹNI rocznik 1997 i starsi
1. miejsce: Henryk Strzelczok (Nowa Ruda)
2 miejsce: Marcin Kornaś (Bardo)

„BIEG RADOŚCI NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI” kategoria: OPEN (4000m)
1. miejsce: Krystian Bryła (Nowa Ruda)
2. miejsce: Krzysztof Oporski (Dobrocin)
3. miejsce: Franciszek Kornaś (Bardo)

Medale i nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele głównych organizatorów „Biegów”: Marian Kowal – Przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, Marek Chmielewski – Wójt Gminy Dzierżoniów oraz Leszek Noworól – Prezes Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS.
Wszyscy uczestnicy ugoszczeni zostali napojami i posiłkiem przygotowanym przez Sołectwo wsi Dobrocin, ponadto każdy uczestnik otrzymał na zakończenie biegu pamiątkowy znaczek okolicznościowy.
Opiekę medyczną zapewniał AMBULANS Pogotowie Ratunkowe Włodzimierz Kapela.
Organizatorzy dziękują dzierżoniowskiej policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Gilowie za zabezpieczenie imprezy.

Organizatorzy:
Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie
Gmina Dzierżoniów
Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu
Powiatowe Zrzeszenie LZS Dzierżoniów
Rada Sołecka Wsi Dobrocin
Ludowy Klub Sportowy Dobrocin
Stowarzyszenie Dobrocin Wieś XXI Wieku


Więcej na ten temat: