Powiat Dzierżoniowski


Szukaj w serwisie:

Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Aktualności NGO, Galeria zdjęć, Materiały wideo

Wigilijne spotkanie kombatantów

W świątecznej atmosferze upłynęło spotkanie wigilijne reprezentantów wszystkich kół i związków kombatanckich z terenu powiatu dzierżoniowskiego. W tym roku była to powiatowo-gminna uroczystość.

Wigilia dla kombatantów odbyła się 17 grudnia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. W tym roku po raz pierwszy jej gospodarzami byli starosta dzierżoniowski i burmistrz Dzierżoniowa. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, służb mundurowych oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

Starosta Grzegorz Kosowski, składając kombatantom życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne, przekazał również wyrazy szacunku: – Jesteście dla nas wzorem patriotyzmu, oddania, poświęcenia. Niech Wasza mądrość i doświadczenie życiowe służą młodym pokoleniom.

O świąteczną, pełną ciepła, refleksji i radosnego oczekiwania atmosferę zadbali uczniowie dzierżoniowskich szkół: Zespołu Szkół nr 3, I i II Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 5, którzy pod okiem pedagogów przygotowali program artystyczny.

Podczas wigilii nie zabrakło tradycyjnego łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania. Spotkanie było okazją do serdecznych rozmów i życzeń w gronie kombatantów.

Wigilię współorganizowali Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz Zespół Szkół nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie.


Więcej na ten temat: