herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Rodzinnie i z przyjaciółmi na rowerach

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiatowy Zlot Rowerowy „Rodzinnie i z przyjaciółmi” odbył się 11 czerwca w Dobrocinie. Piętnaście trzyosobowych drużyn pokonało wyznaczoną przez organizatorów trasę, a na mecie zlotu – boisku sportowym w Dobrocinie – wzięło udział w przygotowanych konkurencjach sportowych.

Zawodnicy mieli okazję popisać się swoimi umiejętnościami na rowerowym torze przeszkód, wykazać się zdolnością zachowania równowagi podczas jazdy „na żółwia”, celnością w rzutach lotkami, strzałach na bramkę i rzutem ringo. Wysiłek fizyczny zrównoważył wysiłek intelektualny, czyli quiz wiedzy turystycznej o powiecie dzierżoniowskim, który uczestnicy Zlotu z entuzjazmem rozwiązywali.

Indywidualnie w kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wygrała Karolina Kret. Druga była Sabina Nowak, a trzecia – Natalia Kaczwińska. W kategorii chłopców ze szkół podstawowych triumfował Oskar Bizoń. Za nim uplasowali się Aleksander Stroka i Oliwer Wilczek. W kolejnej kategorii chłopców ze szkół gimnazjalnych trzy pierwsze miejsca w kolejności zajęli: Kamil Martewicz, Łukasz Krawczyk i Jakub Majewski.

W kategorii uczennic szkół ponadgimnazjalnych i kobiet na najwyższym stopniu stanęła Natalia Majewska, na kolejnym – Aleksandra Stroka, a na ostatnim – Marlena Majewska. Natomiast w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych i mężczyzn zwyciężył Grzegorz Radziewicz. Drugi był Piotr Nowak, a trzeci – Mariusz Zawiła.

W punktacji drużynowej pierwsze miejsce i 242,5 pkt. zdobyła ekipa w składzie: Natalia Majewska, Marlena Majewska i Jakub Majewski. Drugie miejsce wywalczyła drużyna w składzie: Natalia Kaczwińska, Kamil Martewicz i Karol Popielarz (240,5 pkt.). Trzecia była drużyna: Karolina Kret, Marta Oporska i Krzysztof Oporski (219,5 pkt.). Na czwartym miejscu uplasował się team w składzie: Aleksandra Stroka, Aleksander Stroka i Tomasz Stroka (218,5 pkt.). Piąte miejsce przypadło drużynie: Oskar Bizoń, Kornel Bobeła i Marcin Wiącek (216 pkt.). Natomiast szóstą pozycję zajęła ekipa: Hania Jakubowska, Aleksander Jakubowski i Dariusz Jakubowski (206,5 pkt.).

Za zajęcie miejsc od I do III w konkurencjach indywidualnych uczestnicy otrzymali medale. Za uzyskanie miejsc od I do VI w punktacji drużynowej uczestnikom wręczono puchary i nagrody rzeczowe.

Quiz turystyczny najlepiej rozwiązły drużyny w składach: Marek Lachowicz, Paweł Lachowicz i Bartłomiej Lachowicz oraz Piotr Nowak, Mariusz Zawiła i Adam Wolniak. Obie drużyny wywalczyły tym samym dodatkowe nagrody rzeczowe.

Medale, puchary i nagrody rzeczowe wręczali: Marek Piorun – wicestarosta oraz Alicja Hromada – dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Jak co roku uczestnicy zlotu otrzymali okolicznościowe znaczki, a nadwątlone siły mieli szansę podreperować kiełbaskami z rożna oraz zimnymi i ciepłymi napojami.

Organizatorami Zlotu byli: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Gmina Dzierżoniów, Ludowy Klub Sportowy Dobrocin i Powiatowe Zrzeszenie LZS Dzierżoniów.