Dzierżoniów
Dzierżoniów
Niemcza
Bielawa
Pieszyce
Pieszyce

Gmina Dzierżoniów
Gmina Dzierżoniów
Łagiewniki
Łagiewniki
Niemcza
Niemcza


Piława Górna
Piława Górna
 
 
 
 
luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
Polish English German


  8a t  7b t  6a t

Trasy rowerowe

 
 
TRASA ROWEROWA – SZLAK NIEBIESKI
BIELAWA – OWIESNO – KIETLICE – OSTROSZOWICE – MYŚLISZÓW – BIELAWA

Długość trasy = 15,9 km

Trasa dobrze oznakowana.

Stopień trudności: średni, przeznaczona dla całej rodziny.

Proponowany start i meta: Bielawa, parking przy Cmentarzu Komunalnym.

Opis: Trasę rozpoczynamy od parkingu przy Cmentarzu Komunalnym w Bielawie, gdzie możemy zaparkować samochód. Przesiadając się na rower, wyruszamy z parkingu jedziemy w lewo w kierunku Bielawy. Po dojechaniu do skrzyżowania kierujemy się w prawo na drogę dla rowerów. Po dotarciu do skrzyżowania skręcamy ostro w prawo, następnie ponownie w prawo i w lewo w ulicę Wodną. Szlak niebieski poprowadzi nas ulicą Wodną do mostku gdzie skręcimy w prawo. Droga szutrowa poprowadzi nas w kierunku Owiesna. Po drodze możemy podziwiać piękne widoki. Gdy dojedziemy do skrzyżowania w Owieśnie skręcamy w prawo. Jedziemy przez wioskę. Po dojechaniu do skrzyżowania skręcamy w prawo pod górkę, gdzie szlak doprowadzi nas do wsi Kietlice. Jedziemy dalej w kierunku Ostroszowic. W Ostroszowicach na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, kolejne skrzyżowanie skręcamy w prawo. Podziwiając widoki szlak niebieski poprowadzi nas do Myśliszowa. Po dojechaniu do skrzyżowania skręcamy w lewo i kierujemy się w stronę Bielawy. Podziwiając panoramę dojedziemy do parkingu skąd rozpoczęliśmy trasę.

 

 


 

TRASA ROWEROWA – SZLAK ZIELONY
DZIERŻONIÓW – BIELAWA – OWIESNO – PIŁAWA DOLNA – DOBROCIN – UCIECHÓW – WŁÓKI – NOWIZNA – DZIERŻONIÓW

Długość trasy = 32,4 km

Trasa dobrze oznakowana

Stopień trudności: średni.

Proponowany start i meta: Dzierżoniów ul. Strumykowa przy Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Opis: Trasę rozpoczynamy przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, gdzie możemy zaparkować samochód. Przesiadając się na rower kierujemy się w lewo, gdzie szlak zielony, drogą szutrową poprowadzi nas wokół OSiR-u w kierunku Bielawy. W Bielawie szlak zielony łączy się ze szlakiem niebieskim, które doprowadzą nas w kierunku Owiesna. W Owieśnie na skrzyżowaniu szlaki rozchodzą się a my skręcamy w lewo, zgodnie ze wskazaniami szlaku zielonego, w kierunku Piławy Dolnej. Dojeżdżamy do Piławy Dolnej i na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, a po ok. 50 metrach szlak zielony skieruje nas w lewo i drogą szutrową dojedziemy do wiaduktu. Za wiaduktem jedziemy prosto drogą polną, którą dojedziemy do Dobrocina. W Dobrocinie kierujemy się w kierunku Uciechowa. W Uciechowie szlak zielony skieruje nas w kierunku Włók. We Włókach skręcamy w lewo następnie w prawo w kierunku Nowizny. Dojeżdżamy do drogi Dzierżoniów-Świdnica, gdzie skręcamy w lewo (uwaga: droga z dużym ruchem samochodowym, którą musimy przejechać 30 metrów), a następnie w prawo. Jedziemy przez Nowiznę. Dojeżdżamy do Dzierżoniowa gdzie przejedziemy przez trzy mostki. Szlak zielony doprowadzi nas do drogi dla rowerów. Drogą dla rowerów dojedziemy do ul. Kilińskiego, gdzie skręcimy w lewo. Z ulicy Kilińskiego skręcamy w prawo w ulicę Podwalna, która doprowadzi nas do miejsca skąd rozpoczęliśmy trasę.

 

 


 

TRASA ROWEROWA – SZLAK CZERWONY
PIESZYCE – ROŚCISZÓW – POTOCZEK – KAMIONKI - PIESZYCE

Długość trasy = 22,4 km

Trasa dobrze oznakowana.

Stopień trudności: bardzo trudny – zwłaszcza odcinek górski, przeznaczona dla osób z dobrą kondycją.

Proponowany start i meta: Pieszyce, parking przy Urzędzie Miejskim.

Opis: Trasę rozpoczynamy od parkingu przy Urzędzie Miejskim w Pieszycach, gdzie możemy zaparkować samochód. Za urzędem, zgodnie ze wskazaniami szlaku czerwonego, kierujemy się w stronę Rościszowa. Dojeżdżając do skrzyżowania szlaku czerwonego z żółtym skręcamy w drogę szutrową. Dojeżdżamy do Lasocina i dalej krętą drogą asfaltową w górę w kierunku Potoczka. Z drogi asfaltowej zjeżdżamy w drogę polna w trudny odcinek górski. Dojeżdżamy do miejsca, w którym czerwony szlak rowerowy łączy się z niebieskim szlakiem pieszym. Zjeżdżając w dół, zgodnie ze wskazaniami szlaku czerwonego, trafimy na drogę asfaltową prowadząca w kierunku Kamionek. Przejeżdżamy przez Kamionki, aby wjechać do Pieszyc, gdzie szlak czerwony doprowadzi nas do parkingu skąd rozpoczęliśmy trasę.

 

 


 

TRASA ROWEROWA – SZLAK ŻÓŁTY
BIELAWA – PIESZYCE – BRATOSZÓW – PISKORZÓW – DOROTKA – PIESZYCE – BIELAWA

Długość trasy = 23,9 km

Trasa dobrze oznakowana

Stopień trudności: średni.

Proponowany start i meta: Bielawa, Ośrodek Wczasowo Wypoczynkowy „Sudety”.

Opis: Trasę rozpoczynamy od parkingu przy OWW „Sudety” w Bielawie, gdzie możemy zaparkować samochód. Przesiadając się na rower, wyruszamy z parkingu i zgodnie ze wskazaniami szlaku żółtego jedziemy wokół Zbiornika Sudety. Szlak żółty poprowadzi nas do Pieszyc koło stadionu miejskiego, następnie przez Dolne Pieszyce do Bratoszowa. Stamtąd skierowani będziemy do Piskorzowa, następnie przez Dorotkę dotrzemy do drogi Pieszyce-Rościszów. Po przejechaniu 50 m szlak żółty skieruje nas drogą polna do Pieszyc. W Pieszycach szlak żółty skieruje nas w drogę leśną na granicy Parku Krajobrazowego Gór Sowich, którą to dotrzemy do parkingu przy OWW „Sudety” skąd rozpoczęliśmy trasę.

 

 


 

TRASA ROWEROWA – SZLAK CZERWONY
PRZERZECZYN ZDRÓJ – PODLESIE – NIEMCZA – GILÓW – PIŁAWA GÓRNA – LIGOTA MAŁA – PRZERZECZYN ZDRÓJ

Długość trasy = 22,2 km

Trasa dobrze oznakowana

Stopień trudności: średni, dla całej rodziny.

Proponowany start i meta: parking przy SMAŻALNI RYB w odległości ok.1.000 m od skrzyżowania w Przerzeczynie Zdr. w kierunku do Ząbkowic, przy trasie krajowej nr 8

Opis: Trasę rozpoczynamy przy SMAŻALNI RYB w odległości ok.1.000 m od skrzyżowania w Przerzeczynie Zdr. w kierunku do Ząbkowic, przy trasie krajowej nr 8, gdzie na parkingu możemy pozostawić samochód. Przesiadając się na rower wyruszamy kierunku do Przerzeczyna Zdrój. Przerzeczynie możemy zwiedzić uzdrowisko i/lub kierujemy się do Podlesia. Tam szlak czerwony skieruje nas do Niemczy gdzie obejrzymy niemczański rynek, a następnie szlak czerwony poprowadzi nas w kierunku Gilowa, gdzie po drodze możemy odpocząć lub zwiedzić ścieżkę przyrodniczą w Dolinie Tatarskiej. Jedziemy dalej w kierunku Gilowa, gdzie szlak czerwony skieruje nas w kierunku Piławy Górnej. Po przejechaniu Piławy szlak czerwony poprowadzi nas w kierunku Ligoty Małej a następnie do parkingu przy SMAŻALNI RYB skąd rozpoczęliśmy trasę.

 

 


 

TRASA ROWEROWA - SZLAK NIEBIESKO-ZIELONY
PRZEŁĘCZ JUGOWSKA – PRZEZ REZERWAT BUKOWA KALENICA – PRZEŁĘCZ JUGOWSKA

Długość trasy = 10 km

Trasa dobrze oznakowana.

Stopień trudności: trasa górska bardzo malownicza, dla całej rodziny.

Proponowany start i meta: parking na Przełęczy Jugowskiej.

Opis: Trasę rozpoczynamy od parkingu na Przełęczy Jugowskiej, gdzie możemy zaparkować samochód. Zjeżdżamy z drogi asfaltowej w drogę polną, gdzie początkowo niebieski szlak rowerowy łączy się z czerwonym szlakiem pieszym. Przejeżdżamy w połowie Góry Rymarz. Dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w szlak rowerowy zielony. Dojeżdżamy do miejsca gdzie szlak zielony łączy się ze szlakiem rowerowym czarnym i jadąc dalej, zgodnie ze wskazaniami zielonego szlaku rowerowego, dojedziemy do parkingu na Przełęczy Jugowskiej skąd rozpoczęliśmy trasę.

 


 

 

TRASA ROWEROWA – SZLAK NIEBIESKI
DZIERŻONIÓW – UCIECHÓW – ALBINÓW – JAŹWINA – KIEŁCZYN – KSIĄŻNICA – WŁÓKI - DZIERŻONIÓW

Długość trasy = 30,0 km

Trasa dobrze oznakowana

Stopień trudności: średni.

Proponowany start i meta: Dzierżoniów ul. Korczaka.

Opis: Trasę rozpoczynamy przy Korczaka w Dzierżoniowie, gdzie znajduje się tablica z mapą szlaku. Kierujemy się w stroną Uciechowa. Przed Uciechowem skręcamy w drogę polną, która doprowadzi nas do drogi asfaltowej, i tą drogą dojedziemy do Albinowa. Z Albinowa drogą polną dojedziemy do drogo asfaltowej, która doprowadzi nas do Jaźwiny. Z Jaźwiny szlak niebieski poprowadzi nas drogą polną, następnie asfaltową do Kiełczyna, i dalej do Książnicy. W Książnicy szlak skieruje nas w drogę wewnętrzną (asfaltową), którą następnie drogą polną dojedziemy do Włók. Z Włók drogą asfaltową dojedziemy do Dzierżoniowa szlak niebieski doprowadzi nas do miejsca skąd rozpoczęliśmy trasę.

 

 

 

21-05-2015
konkurs-na-najpiekniejszego-stracha-na-wrobleArboretum w Wojsławicach wraz ze Starostwem Powiatowym w Dzierżoniowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Czereśniowe strachy” mieszkańców...
30-04-2015
rozpoczecie-przebudowy-drogi-powiatowej-pieszyce-bielawaUtrudnienia na drodze Pieszyce - Bielawa. Od 4 maja br. zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, a od lipca objazdy.   Zarząd Dróg...
  • remonty_i_inwestycje
  • Nieruchomosci_na_sprzedaz
  • Dowod i prawo jazdy
  • innowacyjny powiat
    17a t
  • 18a t
  • 19a t
Newsletter