Dzierżoniów
Dzierżoniów
Niemcza
Bielawa
Pieszyce
Pieszyce

Gmina Dzierżoniów
Gmina Dzierżoniów
Łagiewniki
Łagiewniki
Niemcza
Niemcza


Piława Górna
Piława Górna
 
 
 
 
luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
Polish English German


  8a t  7b t  6a t

Inwestycje z myślą o niepełnosprawnych

 2015

 

 DPS Niemcza1

Agregat prądotwórczy dla Domu Pomocy Społecznej
Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców filii DPS-u w Niemczy. Placówka została wyposażona we własny generator energii elektrycznej. Inwestycję zrealizowano przy udziale środków zewnętrznych pozyskanych przez powiat dzierżoniowski.
Czytaj więcej

 2014

 

 DPS Bielawa2

Nowy plac w Domu Pomocy Społecznej
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bielawie mogą bezpiecznie poruszać się po przydomowym placu, który został kompleksowo wyremontowany. Inwestycja w połowie została sfinansowana ze środków zewnętrznych pozyskanych przez powiat dzierżoniowski.
Czytaj więcej

 starostwo rynek

Starostwo z windą
Klienci Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie już mogą korzystać z nowo wybudowanej oszklonej windy zewnętrznej. Inwestycja została zrealizowana przy udziale środków zewnętrznych.
Czytaj więcej

 SOSzW

Termomodernizacji ciąg dalszy
Trwa wymiana okien w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piławie Górnej. Powiat dzierżoniowski stara się również o środki zewnętrzne na kompleksową termomodernizację zabytkowego gmachu.
Czytaj więcej

 DPSNiemcza1

Bezpieczniej w Domu Pomocy Społecznej
Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Niemczy mieszkają bezpieczniej. W obiekcie zrealizowano inwestycje związane z ochroną przeciwpożarową. W połowie zostały one sfinansowane ze środków zewnętrznych pozyskanych przez powiat dzierżoniowski.
Czytaj więcej

 2013

 

 plac

Powstał nowy plac zabaw
Najmłodsi uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej będą mieli więcej zajęć ruchowych na świeżym powietrzu. Przy placówce powstał nowy plac zabaw. Na jego budowę Powiat Dzierżoniowski pozyskał połowę środków z rządowego programu „Radosna szkoła”.
Czytaj więcej

 osr10

Zmiana siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Bielawy
Do wyremontowanych pomieszczeń po filii domu dziecka przy ul. Nowowiejskiej 74 i 76 został przeniesiony z Bielawy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Dzięki temu znacznie poprawiły się warunki dzieci i młodzieży tej placówki, która mieściła się w zabytkowym pałacyku wymagającym sporych nakładów.
Czytaj więcej

 mikrobus

Nowy samochód do przewozu dzieci i młodzieży
Zwiększy się komfort podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Piławie Górnej. Powiatowa placówka zakupiła mikrobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Czytaj więcej

 dps system przyzyw

Zainstalowano system przyzywowy w Domu Pomocy Społecznej
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bielawie i jego filii w Niemczy mogą szybciej wezwać personel w razie potrzeby. W placówce zainstalowano system przyzywowy. Inwestycja w połowie została sfinansowana ze środków zewnętrznych pozyskanych przez powiat dzierżoniowski.
Czytaj więcej

2012

 

 
 piast1 min Siedziba dla PCPR-u przygotowana
W budynku byłej przychodni przy ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie posiadającym podjazd i windę przygotowano siedzibę dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia – placówki, która zajmuje się obsługą osób niepełnosprawnych. PCPR przeniesie się tam z zabytkowego pałacyku przy ul. Wolności 22 w Bielawie, który nie jest dostosowany do potrzeb osób z ograniczeniem ruchowym.
Czytaj więcej
 samochod DPS min Nowy samochód dla DPS-u
Dom Pomocy Społecznej w Bielawie zakupił nowy samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zwiększył się komfort pensjonariuszy placówki.
Czytaj więcej
 szpital pawilonmin Nowy pawilon w Szpitalu Powiatowym
W nowo otwartym pawilonie w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie mieści się m.in. izba przyjęć i „ciepły podjazd” dla karetek. Znajduje się tam również nowoczesna, przeszklona winda, która ułatwia dostęp do wszystkich pomieszczeń.
Czytaj więcej

2011

 

 
 hala1 Budowa hali sportowej w II LO w Dzierżoniowie wraz z rozbudową budynku istniejącej szkoły
W II LO w Dzierżoniowie wybudowano nowoczesną halę sportową. Dzięki tej inwestycji szkoła została w pełni przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne. W nowo wybudowanym budynku łączącym halę sportową ze starym budynkiem szkoły została zamontowana winda obsługująca wszystkie piętra obu obiektów.
Czytaj więcej
 ILO winda2 Budowa windy zewnętrznej w I LO w Dzierżoniowie
W budynku I LO w Dzierżoniowie została dobudowana oszklona winda zewnętrzna, która umożliwia osobom niepełnosprawnym komunikację z terenu przyszkolnego na wszystkie kondygnacje budynku. To druga powiatowa szkoła, która w 2011 roku została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Czytaj więcej
 sos92 Remont, przebudowa i modernizacja budynku SOSz-W w Piławie Górnej
Przeprowadzono prace modernizacyjne w Specjalnym Ośrodka Szkolno-Wychowawczym w Piławie Górnej, dzięki którym poprawiły się warunki podopiecznych - osób niepełnosprawnych, które tam się uczą, są rehabilitowane oraz mają zapewnioną całodobową opiekę w internacie.
Czytaj więcej

 2010

 

 
 winda szpital min Nowa winda w szpitalu
W budynku Matki i Dziecka Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie zainstalowano nową windę przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy okazji wymiany windy został także powiększony jej zasięg – nowa winda obsługuje dodatkowo ostatnie piętro budynku, gdzie wcześniej nie było przystanku.
Czytaj więcej
 samochod dps1 min Nowy samochód dla DPS-u
Dom Pomocy Społecznej w Bielawie z filią w Niemczy posiada nowy samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nowy samochód usprawni realizację usług świadczonych na rzecz mieszkańców DPS-u.
Czytaj więcej
 podjazd swidnicka min Modernizacja wejścia do budynku starostwa
Przy budynku Starostwa Powiatowego znajdującego się przy ul. Świdnickiej 38 wykonano podjazd dla osób niepełnosprawnych i zamontowano elektrycznie przesuwane drzwi w celu ułatwienia dostępu do budynku osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich dostępu do budynku.
Czytaj więcej
   
   
   
   

 

21-05-2015
konkurs-na-najpiekniejszego-stracha-na-wrobleArboretum w Wojsławicach wraz ze Starostwem Powiatowym w Dzierżoniowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Czereśniowe strachy” mieszkańców...
30-04-2015
rozpoczecie-przebudowy-drogi-powiatowej-pieszyce-bielawaUtrudnienia na drodze Pieszyce - Bielawa. Od 4 maja br. zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, a od lipca objazdy.   Zarząd Dróg...
  • remonty_i_inwestycje
  • Nieruchomosci_na_sprzedaz
  • Dowod i prawo jazdy
  • innowacyjny powiat
    17a t
  • 18a t
  • 19a t
Newsletter