Dzierżoniów
Dzierżoniów
Niemcza
Bielawa
Pieszyce
Pieszyce

Gmina Dzierżoniów
Gmina Dzierżoniów
Łagiewniki
Łagiewniki
Niemcza
Niemcza


Piława Górna
Piława Górna
 
 
 
 
luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
Polish English German


  8a t  7b t  6a t

42-metrowa drabina na Dzień Strażaka

W tym roku strażacy obchodzili swoje święto wyjątkowo uroczyście. Powodem zorganizowania apelu w samym sercu miasta było przekazanie nowoczesnej drabiny o wartości 2,4 mln zł. Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce 30 lat temu.

 

ds10

Do tej pory strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie korzystali z blisko 30-letniej, wysłużonej drabiny o długości 37 m. O zakup nowej starali się od kilku lat.

Udało się dzięki pozyskaniu 85% środków unijnych w ramach programu „Bezpieczny Dolny Śląsk – wzmocnienie systemu ochrony przeciwpożarowej Obszarów Natura 2000 – Góry Sowie”. Wpływ na ich przyznanie miały głównie decyzje komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu oraz Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Pozostała część pochodziła z budżetu państwa.

ds31

 

Nowoczesny sprzęt kosztował 2,4 mln zł i już od czerwca będzie służył do ratowania życia ludzkiego.
- Bardzo cieszę się z tego zakupu, bo dzięki niemu mieszkańcy powiatu mogą się czuć bezpieczniej – mówi starosta Janusz Guzdek. – Z nową drabiną nasi strażacy będą w stanie dotrzeć w każde miejsce.

W tym niecodziennym wydarzeniu wzięli udział senator Stanisław Jurcewicz, poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz, członek Zarządu Województwa Zbigniew Szczygieł oraz przedstawiciele władz powiatu, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu dzierżoniowskiego.

Uroczysty apel był okazją do wręczenia awansów, odznaczeń i dyplomów dla wyróżnionych strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, a także osób wspierających na co dzień straż pożarną.

ds21

Podczas obchodów Dnia Strażaka laureaci szczebla powiatowego XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!” otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez starostę dzierżoniowskiego.
Informacja o wynikach konkursu i zdjęcia nagrodzonych prac znajdują się tutaj

Zobacz materiał TV

 

 

 

 

21-05-2015
konkurs-na-najpiekniejszego-stracha-na-wrobleArboretum w Wojsławicach wraz ze Starostwem Powiatowym w Dzierżoniowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Czereśniowe strachy” mieszkańców...
30-04-2015
rozpoczecie-przebudowy-drogi-powiatowej-pieszyce-bielawaUtrudnienia na drodze Pieszyce - Bielawa. Od 4 maja br. zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, a od lipca objazdy.   Zarząd Dróg...
  • remonty_i_inwestycje
  • Nieruchomosci_na_sprzedaz
  • Dowod i prawo jazdy
  • innowacyjny powiat
    17a t
  • 18a t
  • 19a t
Newsletter