Dzierżoniów
Dzierżoniów
Niemcza
Bielawa
Pieszyce
Pieszyce

Gmina Dzierżoniów
Gmina Dzierżoniów
Łagiewniki
Łagiewniki
Niemcza
Niemcza


Piława Górna
Piława Górna
 
 
 
 
luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
Polish English German


  8a t  7b t  6a t

Zrób stracha na wróble

Arboretum w Wojsławicach wraz ze Starostwem Powiatowym w Dzierżoniowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Czereśniowe strachy” mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego, świdnickiego i ząbkowickiego. Termin dostarczenia prac mija 18 czerwca.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu dzierżoniowskiego, świdnickiego i ząbkowickiego oraz mieszkańców tych powiatów.

czeresnie strach

Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie i wykonanie dowolną techniką stracha na wróble. Preferowane będzie wykorzystanie materiałów proekologicznych i biodegradowalnych.

Strachy powinny mieć minimum 100 cm wysokości i mogą być wykonane zespołowo. Do pracy należy przymocować metryczkę z imieniem i nazwiskiem autora lub autorów. Wszystkie strachy zgłoszone do konkursu będą oceniane w jednej kategorii.

Strachy należy dostarczyć do Arboretum w Wojsławicach – termin mija 18 czerwca o godz. 15.00.
Szczegółowych informacji o konkursie udzielają:
pracownik Arboretum – Tomasz Dymny, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
oraz pracownik Wydziału Edukacji i Kultury dzierżoniowskiego Starostwa – Beata Stefańczyk, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas I Święta Czereśni, które odbędzie się w Arboretum 21 czerwca.

- Wykorzystując sezon owocowania drzew czereśniowych, chcemy zaprosić mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego, powiatów ościennych oraz gości z kraju i zagranicy do wspólnej pełnej humoru zabawy. Konkurs „Czereśniowe strachy” świetnie się w tę konwencję wpisuje – w imieniu organizatorów mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe. Wszystkie prace konkursowe zostaną zaprezentowane na terenie ogrodu - powstanie tam ekspozycja „Straszna aleja”.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia znajdują się tutaj

Zobacz, co jeszcze odbędzie się 21 czerwca w Arboretum w Wojsławicach podczas I Święta Czereśni

czer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21-05-2015
konkurs-na-najpiekniejszego-stracha-na-wrobleArboretum w Wojsławicach wraz ze Starostwem Powiatowym w Dzierżoniowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Czereśniowe strachy” mieszkańców...
30-04-2015
rozpoczecie-przebudowy-drogi-powiatowej-pieszyce-bielawaUtrudnienia na drodze Pieszyce - Bielawa. Od 4 maja br. zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, a od lipca objazdy.   Zarząd Dróg...
  • remonty_i_inwestycje
  • Nieruchomosci_na_sprzedaz
  • Dowod i prawo jazdy
  • innowacyjny powiat
    17a t
  • 18a t
  • 19a t
Newsletter