Dzierżoniów
Dzierżoniów
Niemcza
Bielawa
Pieszyce
Pieszyce

Gmina Dzierżoniów
Gmina Dzierżoniów
Łagiewniki
Łagiewniki
Niemcza
Niemcza


Piława Górna
Piława Górna
 
 
 
 
kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Polish English German


  8a t  7b t  6a t

Warto wybrać szkołę zawodową

O tym, że szkoły zawodowe powiatu dzierżoniowskiego pracują zgodnie z kierunkiem rozwoju wytyczonym na ten rok przez Ministerstwo Edukacji można się było przekonać podczas konferencji zorganizowanej przez Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie.

Trwa ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji „Rok Szkoły Zawodowców”. Jego celem jest promocja kształcenia zawodowego, a efektem ma być doprowadzenie do sytuacji, w której szkoła zawodowa będzie szkołą pierwszego wyboru – obecnie w całym kraju większą popularnością cieszą się licea ogólnokształcące.

k1starosta

- U nas ta zmiana preferencji już się dokonała. W ostatnim naborze absolwenci gimnazjum chętniej wybierali kształcenie w technikach niż w liceach. Jesteśmy pod tym względem nieliczni w województwie, ale też w kraju - mówił starosta Janusz Guzdek, podkreślając, że wynika to stąd, że powiat nie uległ modzie na zastępowanie techników liceami profilowanymi i prowadził kampanię promocyjną kształcenia zawodowego.

k4 certyfikaty

„Rok Szkoły Zawodowców” zakłada również współpracę z pracodawcami dla osiągnięcia lepszej jakości nauczania zawodowego. Taka współpraca również jest prowadzona w naszym powiecie. Jej potwierdzeniem podczas spotkania był odbiór przez uczniów bielawskiego Zespołu Szkół certyfikatów edukacyjnych firmy Thermaflex za udział w praktykach. Poza tym podczas konferencji podpisano dwa kolejne porozumienia z przedsiębiorcami – z lokalną spółką Lincoln Electric oraz z niemiecką firmą Thor. Oznacza to, że szkoła otworzyła się na europejski rynek praktyk.

Konferencja nieprzypadkowo odbyła się w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie również z tego powodu, że obecnie przy szkole powstaje „Inkubator efektywności energetycznej w budownictwie”. Jest to pierwszy w Polsce ośrodek do nauczania budownictwa niskoenergetycznego i energetyki odnawialnej.

k inkubator wizualizacja zew

- Dzięki inwestycji znacznie podniesie się jakość kształcenia zawodowego w naszym powiecie, a co najważniejsze - młodzież już od września br. będzie uczyć się zawodu, który w przyszłości będzie poszukiwany na rynku pracy – przekonywał Ireneusz Rutowicz, dyrektor szkoły. Inwestycję w wartości 2 mln zł prowadzi powiat dzierżoniowski.

Podczas spotkania omówiono między innymi oczekiwania pracodawców wobec absolwentów szkół zawodowych, współpracę pracodawców ze szkołami zawodowymi, oczekiwania gimnazjalistów wobec tych szkół oraz system doradztwa zawodowego. 

Zobacz materiał TV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21-05-2015
konkurs-na-najpiekniejszego-stracha-na-wrobleArboretum w Wojsławicach wraz ze Starostwem Powiatowym w Dzierżoniowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Czereśniowe strachy” mieszkańców...
30-04-2015
rozpoczecie-przebudowy-drogi-powiatowej-pieszyce-bielawaUtrudnienia na drodze Pieszyce - Bielawa. Od 4 maja br. zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, a od lipca objazdy.   Zarząd Dróg...
  • remonty_i_inwestycje
  • Nieruchomosci_na_sprzedaz
  • Dowod i prawo jazdy
  • innowacyjny powiat
    17a t
  • 18a t
  • 19a t
Newsletter