Strona startowa Bezpieczeństwo, zarządzanie kryzysowe

Bieżące informacje

Alarm w Zespole Szkół nr 3 w Dzierżoniowie

Dziś około godziny 9:00 nieznany mężczyzna wtargnął do budynku szkoły, zaatakował dyrektora i nożem zranił jednego z pracowników. Sprawca zabarykadował się w jednej z klas z zakładniczką.

Biuro Rzeczy Znalezionych

Biuro Rzeczy Znalezionych przy Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie informuje, iż w dniu 26 kwietnia 2019 roku w Dzierżoniowie na ulicy Złotej znaleziono telefon

O bezpieczeństwie w naszym powiecie

16 kwietnia w Areszcie Śledczym w Dzierżoniowie odbyło się posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele powiatowych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem obywateli oraz wójtowie i burmistrzowie gmin, a przewodniczył starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski.

Warto mieć kartę ICE w nagłym wypadku

Jeśli jeszcze nie mają Państwo karty ICE w nagłym wypadku, zapraszamy do Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Rozpoczęła się dystrybucja szóstej edycji karty wydanej przez samorząd powiatowy.

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa

Wysokie stawiennictwo i dobre zdrowie 19-latków – to główne informacje, które pojawiły się na spotkaniu podsumowującym kwalifikację wojskową w powiecie dzierżoniowskim.

Ratuj życie – żyj bezpiecznie

Wiele działań nakierowanych na poprawę bezpieczeństwa odbędzie się w naszym powiecie do końca czerwca. Zostaną one zrealizowane w ramach obchodów 100-lecia Policji i pod patronatem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, której przewodniczy Starosta Dzierżoniowski.

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa

We wtorek 5 marca w budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie przy ul. Świdnickiej 38 ruszyła kwalifikacja wojskowa. Muszą się do niej zgłosić mężczyźni, którzy w tym roku kończą 19 lat i starsi, którzy nie dopełnili jeszcze tego obowiązku.

Konkurs dla młodzieży o bezpieczeństwie

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie organizuje III edycję powiatowego konkursu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa „Z bezpieczeństwem na ty”. Konkurs jest adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Obecnie trwa etap szkolny.

Szkolenie na wypadek zagrożeń

Systemy ostrzegania i alarmowania – to temat szkolenia, które zostało zorganizowane w czwartek 28 lutego w ramach funkcjonowania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

ZOBACZ WSZYSTKIE INFORMACJE