Strona startowa Bezpieczeństwo, zarządzanie kryzysowe, obrona cywilna

Bieżące informacje

Ostrzeżenie o upałach

Publikujemy ostrzeżenie meteorologiczne przesłane przez IMiGW dotyczące upałów występujących między innymi na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

Spotkanie z seniorami i rozmowa o ich bezpieczeństwie

Żyjemy w starzejącym się społeczeństwie i coraz więcej jest wśród nas osób starszych, którym trudno jest nadążyć za dynamicznie zmieniającym się otoczeniem. Dla takich właśnie osób zorganizowane zostało spotkanie pt. „senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Znaleziono klucze

Biuro Rzeczy Znalezionych przy Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie informuje, iż w dniu 14 sierpnia 2019 roku w Dzierżoniowie przy ulicy Nowej , obok parkingu znaleziono pęk kluczy.

Biuro Rzeczy Znalezionych

Biuro Rzeczy Znalezionych przy Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie informuje, iż w dniu 31 lipca 2019 roku w Dzierżoniowie na placu zabaw, nieopodal murów obronnych (ul. Piękna) znaleziono hulajnogę.

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu informuje, że od 7 sierpnia od godziny 7:30 do godziny 7:30, 8 sierpnia prognozowane są opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów to od 20 do 30 mm, lokalnie do 50 mm.

Trening systemu ostrzegania

1 sierpnia na terenie powiatu dzierżoniowskiego usłyszymy syreny alarmowe. Dźwięki zostaną wyemitowane w ramach treningu systemu wczesnego ostrzegania. Akcja upamiętni również 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Nabór do służby przygotowawczej

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku rozpoczęła nabór do służby przygotowawczej z przeznaczeniem do korpusu szeregowych, na III turnus w 2019 r. (termin rozpoczęcia służby przygotowawczej – wrzesień i październik 2019 r.).

ZOBACZ WSZYSTKIE INFORMACJE