Strona startowa Promocja, Kultura, Sport i Turystyka

Aktualności – promocja, kultura, sport i turystyka

Konferencja kulinarna podczas Festiwalu Pasternaka w Lutomierzu

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie wzięli udział w konferencji pod hasłem „Wpływ dolnośląskiej wsi na trendy kulinarne i turystyczne”, która odbyła się 15 września podczas III Festiwalu Pasternaka w Lutomierzu.

Finał Pucharu Strefy MTB Sudety

15 września w Bielawie i na malowniczych ścieżkach Gór Sowich, odbył się finał Pucharu Strefy MTB Sudety. W Grand Prix Bielawy, czyli Sowiogórskim Maratonie Rowerowym, wzięło udział wielu miłośników górskiego ścigania z całego Dolnego Śląska.

Nowa ścieżka rowerowa na terenie powiatu

Mamy doskonałą informację dla miłośników dwóch kółek. Od 13 września w powiecie dzierżoniowskim dostępna jest nowa ścieżka rowerowa na odcinku Pieszyce – Kamionki. Trasa jest bezpieczna i bardzo malownicza, więc rowerowa wycieczka dostarczy samej przyjemności.

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Piłkarska pasja, marzenia, szansa na odkrycie talentu oraz dużo dobrej zabawy - tak w skrócie można opisać największy w Europie turniej dla dzieci, który już od prawie 20 lat gości na sportowej mapie Polski.

Młyn dźwięków w Młynie Hilberta w Dzierżoniowie

28 września o godzinie 17.00 w dzierżoniowskim Młynie Hilberta odbędzie się chodzone słuchowisko. W przestronnych halach, pomiędzy zabytkowymi maszynami, wciąż jeszcze noszącymi ślady mąki, będzie można wysłuchać koncertów, połączonych z improwizacjami, pokazami i instalacjami.

Turniej siatkarski w Bielawie

Klub Bielawianka Bester Bielawa zaprasza na otwarcie sezonu siatkarskiego w Bielawie. Z tej okazji odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o puchar burmistrza Bielawy. Zawody odbędą się 14 września w Szkole Podstawowej nr 10.

Co na weekend?

Weekend zapowiada się wyśmienicie. Nie tylko za sprawą pięknej pogody, ale również dzięki wydarzeniom, które odbędą się w powiecie dzierżoniowskim. Zachęcamy więc do zapoznania się z wykazem imprez, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Świat malowany haftem

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów zaprasza na nową wystawę prac Doroty Chmielewskiej, zatytułowanej "Świat malowany haftem".

ZOBACZ WSZYSTKIE INFORMACJE