Strona startowa Organizacje pozarządowe

Aktualności NGO

Najnowsze informacje dla Organizacji

Najczęściej popełniane błędy w złożonych ofertach

Materiał przygotowany jest na podstawie 547 ofert złożonych na otwarte konkursy ofert ogłaszane przez Wydział Sportu, Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Ogłoszenie dotyczące możliwości zgłaszania uwag

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Dzierżoniów na realizację zadania publicznego z obszaru kultury fizycznej i sportu pn. „Dzierżoniów CUP 2019” w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Jak pozyskać dotację na zadanie publiczne?

Przedstawiciele organizacji pozarządowych poznali nowe zasady starania się o środki na dofinansowanie zadań publicznych. Okazję taką mieli podczas bezpłatnego szkolenia, które odbyło się 12 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie.

Powiatowy Dzień Kombatanta

W sali widowiskowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury odbył się Powiatowy Dzień Kombatanta. Organizatorami tegorocznych obchodów, które odbyły się 11 kwietnia pod hasłem „Na skrzydłach historii piosenkę wiatr niesie...”, byli starosta dzierżoniowski, burmistrz miasta Dzierżoniowa i Powiatowa Rada Kombatantów.

100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża

W tym roku najstarsza polska organizacja humanitarna – Polski Czerwony Krzyż, obchodzi swoje 100-lecie istnienia. Z tej okazji w auli dzierżoniowskiego II Liceum Ogólnokształcącego odbyły się uroczyste obchody tego wspaniałego jubileuszu.

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie wraz z Fundacją Merkury z Wałbrzycha zapraszają na bezpłatne szkolenie dotyczące nowych wzorów ofert i sprawozdań w konkursach na realizację zadań publicznych.

O wsparciu organizacji pozarządowych

Współpraca na rzecz trzeciego sektora była głównym tematem spotkania, na które starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski zaprosił przedstawicieli gmin. Odbyło się ono 12 marca w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie.

Zostaw swój 1% w powiecie dzierżoniowskim

Każdego roku 1 procent swojego podatku możemy przekazać wybranej organizacji pożytku publicznego. Jak co roku Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie zachęca do wsparcia lokalnych organizacji.

ZOBACZ WSZYSTKIE INFORMACJE