Powiat Dzierżoniowski


Szukaj w serwisie:

Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Galeria zdjęć

Biesiadowanie w kapuście

Polskie tradycje i znakomita zabawa w przepięknej scenerii, w słoneczną, jesienną niedzielę - tak w skrócie można opisać V Śląski Festiwal Kapusty, który odbył się 4 października w wojsławickim arboretum.

W trakcie imprezy było wspólne szatkowanie i tradycyjne kiszenie kapusty oraz konkurs kulinarny „Kapuściane szaleństwa”. Jedną z imprez towarzyszących był konkurs piosenki „Biesiadowanie w kapuście” organizowany przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

W konkursie wzięło udział siedem zespołów, które miały za zadanie zaprezentować trzy piosenki biesiadne, w tym jedną własnego autorstwa tematycznie związaną z obrzędem kiszenia kapusty. Jury wybierało najlepszy utwór i najlepszy występ zespołu.

I tak nagrodę PRZEBÓJ „Biesiadowania w kapuście” wyśpiewał zespół „UCIECHO-WIANKI”  z Uciechowa. Natomiast nagrodę KRÓLOWIE Kapuścianej Biesiady wywalczył zespół „GÓRZANIE” z Piławy Górnej.

Organizatorzy – Niemczański Ośrodek Kultury, Arboretum Wojsławice oraz Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie – zapraszają za rok.

Czytaj też: V Śląski Festiwal Kapusty i konkurs piosenki biesiadnej za nami


Więcej na ten temat: