Powiat Dzierżoniowski


Szukaj w serwisie:

Strona startowa Archiwum. Rok 2019


Umowa na budowę windy podpisana

23 sierpnia Powiat Dzierżoniowski zawarł z Gminą Dzierżoniów umowę na realizację projektu, w ramach którego zostanie wybudowana winda w budynku po byłym Gimnazjum Gminnym przy ulicy Ząbkowickiej 70 w Dzierżoniowie.

Ogólnopolski wyścig kolarski o puchar Starosty Dzierżoniowskiego

Miłośników dwóch kółek zapraszamy na dwie interesujące imprezy kolarskie. 31 sierpnia wystartują Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w wyścigu dwójkami na czas. Natomiast 1 września odbędą się Otwarte Mistrzostwa Gminy Dzierżoniów oraz Ogólnopolski wyścig kolarski.

Dożynki Gminy Dzierżoniów

W niedzielę 25 sierpnia na boisku sportowym w Dobrocinie odbędą się Dożynki Gminy Dzierżoniów. Dzień wcześniej, czyli w sobotę o godzinie 15.30 na dzierżoniowskim Rynku rozpocznie się 30. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Bukowińskie Spotkania.

Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” będzie gwiazdą Dożynek Wojewódzko-Diecezjalnych, które odbędą się 8 września na stadionie miejskim w Niemczy. Organizatorami wydarzenia są Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Biskup Diecezji Świdnickiej oraz Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza.

Weekend w Powiecie Dzierżoniowskim

To już przedostatni weekend wakacji. Trzeba więc wykorzystać ten czas jak najlepiej. Zobaczcie co ciekawego będzie się działo w nadchodzące dni w powiecie dzierżoniowskim.

Bartosz Jurcewicz w dziesiątce najlepszych warcabistów Europy

Mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego (Ostroszowice) Bartosz Jurcewicz znalazł się w pierwszej dziesiątce Młodzieżowych Mistrzostw Europy w warcabach 100-polowych. W Warszawie rywalizowali najlepsi młodzieżowcy z 15. krajów Starego Kontynentu.

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego – 27 sierpnia

Przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego zaprasza mieszkańców do udziału w sesji Rady Powiatu, która odbędzie się 27 sierpnia o godzinie 9.00. Obrady będą miały miejsce w sali sesyjnej (I piętro, nr 111) Starostwa Powiatowego, przy ul. Świdnickiej 38.